Voltam Nővéreméknél és tudom ez nem egy babás blog, de olyan kis gyönyörűség, hogy muszáj pár képet mutatnom!
Elkészült alkotásaim gyűjteményére leltél. Kedvtelésből varrogatok és próbálok ki új technikákat, ez a blog egyesíti a már elkészült munkáim.
2010. szeptember 26., vasárnap
2010. szeptember 24., péntek
Szalagok Angliából!
Imádom ezt az oldalt ahonnan rendeltem , már nagyon régóta szemezgettem, és rávettem magam, mert olyan olcsó a posta és a szalagok is gyönyörűek gondoltam teszek egy próbát. És ilyen szépségeket kaptam:
(ezt most nem értem miért forgatta el, mikor az eredeti álló kép :( )
Az oldal a paper-and-string nagyon tudom ajánlani, kommunikatív és rendes eladó! Én biztos rendelek még!
(ezt most nem értem miért forgatta el, mikor az eredeti álló kép :( )
Az oldal a paper-and-string nagyon tudom ajánlani, kommunikatív és rendes eladó! Én biztos rendelek még!
2010. szeptember 19., vasárnap
2010. szeptember 18., szombat
Hétvégi pihenésként - két új Tilda csigusz és egy kis Tilda nyuszi
Tilda nyuszik - A három nővér |
Bertus és Barnus új játékai |
A kisebbik, középső nyuszika készült még szombaton :)
2010. szeptember 16., csütörtök
2010. szeptember 12., vasárnap
Kenyeres zsák
A kék pöttyös anyagból csináltam bélést is hozzá, hogy elég vastag legyen, ne száradjon ki a kenyér. Szerintem két egy kilós vagy 1,5 kilós is belefér, de ugyanolyan jó zsemléknek is. Remélem leendő gazdája örül majd neki. Igaz nem egy bonyolult kreáció, de legalább 100%-ig saját. :) Szerintem tökéletes ajándék egy háztartásba.
Kenyeres zsák 1 kg-os kenyeret nyelt el itt! :) |
2010. szeptember 11., szombat
Tilda nyuszi
Nuszika hátulról |
Tilda nyuszika |
A szoknyácska rakott, és alul egy kis fodros gumiszalag díszíti, a felső részt és a szoknyácskát egy szatén szalaggal fogtam össze, hátul egy kicsit hagytam rá így készült a fenekénél egy masni :) A pánt "X"-ben megy hátul. Szerintem a csákó nem illik a csini szoknyához, egy masnit kapott a fejebubjára! :)
2010. szeptember 9., csütörtök
Botika Birodalma :)
Nagy izgalommal várjuk első unokaöcsénk érkeztét a családban... Én is készültem egy kis ajándékkal neki, hogy ha a mamihoz látogat otthonosan érezze magát. Kis ajándékai már részben láthatóak voltak: szoptatós párna, kockajáték, és ez kiegészült a kiságy szettel: takaró, párna és rácsvédő. Az egész mézes macis anyagból készült és a lehető legegyszerűbben lett varrva.
Az ágynemű egy réteg vastag vatelint tartalmaz, méretét tekintve kb. 60x110 cm és kb. 15x25cm. A rácsvédő dupla vatelinnel bélelt és középső oldala 60 cm hosszú, két szélső pedig 30 cm. Az akasztók tépőzárral rögzíthetők - kicsit bánom, hogy nem masnis megoldással csináltam, ez szerintem szebb, viszont nem olyan praktikus, bár ha eggyel lejjebb rakjuk a magasságot a kiságyban akkor pont megfelelő lesz, ha meg még eggyel akkor már akkora lesz a baba, hogy szerintem nem lesz már ilyen védő felszerelésre szükség, mert nagyobbacska lesz.
Még egy lepedő hiányzik, amit még nekem kell elkészítenem, de a sárga pamutom kifogyóban :), és egyéb tervek is vannak még a szett kiegészítéséhez, de ez egyenlőre maradjon titok... :D
Botika birodalma a Maminál :) |
2010. szeptember 5., vasárnap
PZS tartó
A tolltartónál eszembe jutott egy régebbi művem, egy papírzsepi tartó, melyet Ramimaminál láttam és az alapján készítettem, amit linkelt.
Az első tutorial: Tolltartó
Az öcsém kért meg készítsek neki egy bőr/bőrhatású tolltartót (kezdő varróként - szívesebben próbálkozom kevésbé drága alapanyagokkal, így műbőrt vettem és szerintem ez is megfelel) , ami a lehető legegyszerűbb legyen és ne legyen nagy! Hát sokat nézem mások blogait, amiből ötleteket merítek (például egy cipzár bevarrásához és ezúton is köszönöm nekik) és szépen lassan kitaláltam, hogy is lehetne megcsinálni. Természetesen így utólag van még pár ötletem, amit másképp kellett volna, de majd egyszer...
1 lépés: kivágtam két 25 cm x 9 cm-s darabot a műbőrből. Fontos igazodjon a méret a cipzárhoz
2 lépés: a cipzár beillesztése
Én egy 20 cm-s fekete cipzárt választottam, így az anyag közepére egy 20 cm-es vonalat rajzoltam majd szikével kivágtam - óvatosan olyan felületen amit nem sajnálok!
Ezután a vágás két végére 1-1 cm-es derékszögeket rajzolunk és szintén kivágjuk szikével vagy kisebb éles ollóval!
3. lépés: befejezés
Egymásnak színével befelé fordítjuk a már cipzárral felszerelt anyagot és a simát
Valamint a sarkaira kis négyzeteket vághattam volna, hogy legyen magassága - úgy mint ahogy a táskák vagy a papírzsepitartó készül!
Remélem jó lesz majd és nem engedi el a sima cérna, sűrű varrást alkalmaztam, de 3x is varrhattam volna a rugalmas varrásos programmal- de majd legközelebb :)
Ebből is csak tanultam és büszke vagyok magamra, mert ez végre saját szerzeményem, saját módszerrel! Remélem nektek is tetszik :)
Bátyámék gyűrűpárnája - prototípus
Ez még nem a végleges, csak egy próba volt, mert még sosem varrtam sem ehhez hasonlót, sem szaténnal. Érdekes tapasztalat volt. Remélem a végleges azért jobb lesz majd! Az anyag úgy csúszkált a varrógépen, mint a jégpáncélon a korcsolya. Az asztali futó lett a díszítése, elég egyszerű a minta, de azért szerintem jó lett :)
Szerintem nem kell magyarázni az elkészítést, az alapja egy egyszerű 20x20 cm-s négyzet! Majd egy kicsit jobban meg kell tömni vatelinnel az eredetit, mert szerintem úgy jobban fog mutatni.
Azóta újabb kívánságok:
két-két külön szalag a gyűrűknek és a jobb alsó sarokba hímezzem bele az esküvő dátumát :) !
Rabtáskák inváziója!
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)